Szczegóły projektu

Numer projektu 22

Taniec średniowieczny we Wrocławiu

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon wrocławski

budżet 6 500 zł

kwota dofinansowania 6 500 zł

rodzaj kultura

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 448

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła fascynacja kulturą i muzyką średniowiecza. Od kilku lat wspólnie muzykujemy i pogłębiamy nasze zainteresowania. Uznaliśmy, że chętnie podzielimy się naszą pasją z każdym, kto będzie miał na to ochotę. W tym celu postanowiliśmy zorganizować cykl darmowych warsztatów, w czasie których każdy uczestnik będzie miał możliwość nauczenia się kilku tańców średniowiecznych takich jak spekerin, praczki czy taniec maltański. Dużym atutem warsztatów będzie muzyka średniowieczna grana na żywo na instrumentach z epoki (panduri, saz, kemenche, baraban) będących w naszym posiadaniu! Warsztaty będą wspaniałą alternatywą wieczornego relaksu, połączonego z aktywnością fizyczną. Żeby wziąć w nich udział nie trzeba potrafić tańczyć ani regularnie uprawiać sportu. Specyfika tańców średniowiecznych sprawia, że szybko nauczy się ich KAŻDY!

Szacunkowy koszt

Koszty zadania oszacowano mając w planie realizację 10 spotkań
Nagłośnienie instrumentów akustycznych poprzez zakup przystawek. Nagłośnienie pozwoli na wykonywanie muzyki na żywo. Jednorazowy koszt to ok. 1000 zł.
W koszty projektu uwzględniono oprawę graficzną zorganizowanie strojów stylizowanych na średniowieczne dla prowadzących oraz uczestników. Jednorazowy koszt zakupu materiału i szycia nie powinien przekroczyć 3000 zł.
Wynajem sali. W kosztorysie postanowiliśmy założyć koszt wynajmu sali, gdyż prawdopodobnie nie za każdym razem uda się wynająć pomieszczenie za darmo. Założyliśmy koszt 200 zł na każde spotkanie. Możliwe jest jednak, że będzie on niższy. Łączny koszt: 2000 zł.
Rozreklamowanie warsztatów. Reklama w mediach odbywać się może poprzez udział w audycji lub wywiadzie. Takie działania są darmowe. Podobnie z reklamą na portalach społecznościowych.
Zapewnienie uczestnikom warsztatów dostępu do wody mineralnej. Szacowany koszt na jedne warsztaty to 50 zł. Łączny 500 zł.
Wiedza, instrumenty i nagłośnienie w postaci wzmacniaczy są w posiadaniu organizatorów i stanowią wkład własny do projektu.
Łączny, szacowany koszt zadania to 6500 zł.

Termin realizacji projektu

1.07 - 30.11.2018

Komentarz:

ok