Szczegóły projektu

Numer projektu 61

Otwórz się na kulturę

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon legnicki

budżet 20 000 zł

kwota dofinansowania 20 000 zł

rodzaj kultura

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 200

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Ideą festiwalu jest stworzenie przestrzeni, w której artyści będą mieli okazję do prezentacji swojego talentu przed szerszą publicznością. Festiwal ma na celu otwarcie ludzi na kulturę, będzie przepełniony pozytywną energią, kreatywnością i twórczością. Stworzy szansę do poznania nowych, ciekawych ludzi.
Centralnym punktem festiwalu będzie strefa koncertowa, urozmaicona akcjami artystycznymi jak happeningi czy pokaz teatru ognia (fire-show). Powstanie kilka specjalnych stref festiwalowych jak: "art" (przeznaczona dla prezentacji artystów o dowolnej tematyce działań twórczych), organizacji pozarządowych i instytucji kultury (zaprezentują swoją działalność i być może zainspirują także Ciebie!),"złap kontakt", "Chillout" i wiele innych.
W kilku dolnośląskich miastach zorganizowane będą spotkania informacyjne zachęcające do udziału w festiwalu oraz koncerty eliminacyjne, które wyłonią muzyków na koncert festiwalowy. Dzięki foto i telewizji uwiecznimy i pokażemy światu cały festiwal.

Szacunkowy koszt

2200 zł - wynajem sceny festiwalowej
3000 zł - nagłośnienie festiwalu z rejestracją dźwięku pod video
4000 zł - wynajem sprzętu i usług do stworzenia filmowego materiału promocyjnego festiwal jak m.in. mikser, specjalna kamera, podłączenia i przewody (resztę zapewni darmowo lokalna telewizja i Stowarzyszenia filmowe STK Sprojct , w tym także kamery)
3000 zł organizacja pięciu spotkań informacyjno - promocyjnych oraz koncertów eliminacyjnych w 5 miastach Dolnośląskich (około 500 zł kosztuje zorganizowanie sali wraz nagłośnieniem, obsługą techniczną oraz 500 zł przeznaczmy na transport wolontariuszy obsługujących wydarzenia i zaopatrzenie na wszystkie miejsca spotkań informacyjno- eliminacyjnych i inne koszty organizacyjne)
3000 zł wynagrodzenie dla finałowych gwiazd koncertu
1500 zł na zakup materiałów oraz ewentualnych usług potrzebnych do uruchomienia stref festiwalowych (np. płyt OSB, papieru, farb, wkładów do drukarki 3D, spreje, pędzle, przybory karykaturzysty, kredki flamastry, maty, kontakty, taśmy, masy, itp.)
300 zł - szacowane zużycie energii elektrycznej
400 zł - wynajem podłączenia przewodów energetycznych do sceny i stref festiwalowych
300 zł koszty logistyczne - transport rzeczy niezbędnych do rozbicia festiwalowej wioski (namiotów, krzeseł, stołów, ławek itp.) oraz materiałów używanych na festiwalu (wszystkiego co jest potrzebne na strefy, scenę oraz backstage)
400 zł wynajem fachowej usługi rozstawienia i złożenia festiwalowej wioski
100 zł założenie specjalnej strony internetowej promującej festiwal i jej twórców.
1000 zł - koszt przygotowania plakatów i ulotek promujących imprezę, dokumentów i wydruków informacyjnych na teren festiwalu.
300 zł na materiały do wykonania pokaz teatru ognia
100 zł zaopatrzenie sanitarne (m.in. worki na śmieci i rękawiczki na festiwal)
200 zł catering na wolontariuszy i artystów (kawa, herbata, woda, napoje, przekąski)
200 zł - koszty administracyjne - księgowość

Termin realizacji projektu

17.06.2018 - 30.11.2018

Komentarz:

ok.