Szczegóły projektu

Numer projektu 11

Dolnośląskie Dni z Akrobatyką Sportową i Gimnastyką Artystyczną

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon miasto Wrocław

budżet 47 600 zł

rodzaj sport

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 425

status wybrany

Skrócony opis projektu

Dolnośląskie Dni z Akrobatyką Sportową i Gimnastyką Artystyczną to zawody dla młodych adeptów tych dyscyplin sportu. Celem projektu jest organizacja dwudniowej imprezy gimnastycznej w której będzie można podziwiać występy zawodniczek gimnastyki artystycznej w układach z przyborami (piłka, maczugi, wstążka, obręcz) oraz zawodników i zawodniczej akrobatyki sportowej w konkurencjach zespołowych (2ki dziewcząt, 2ki chłopców, 2ki mieszane, 3ki dziewcząt oraz 4ki chłopców).
Akrobatyka i Gimnastyka kiedyś duma Województwa Dolnośląskiego dziś zapomniana, dlatego realizacja projektu przyczyni się do poznania na nowo dwóch pięknych dyscyplin sportu.
Organizacja i przeprowadzenie zawodów przyczyni się do rozwoju i upowszechnienia omawianych dyscyplin na Dolnym Śląsku, promocji dyscypliny wśród dzieci i młodzieży oraz Dolnego Śląska, umożliwienie rywalizacji sportowej między klubami, uks-ami, integracja i wychowanie w duchu sportu przez uczciwą rywalizację i zasady fair-play.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Organizacja zawodów w w/w dyscyplinach umożliwi wszystkim Dolnoślązakom poznawać tajniki gimnastyki, poznać ich piękno i wszechstronność. Zawody do muzyki sprawiają że zawody staja się wspaniałym widowiskiem. Na zawody zostaną zaproszeni uczniowie z dolnośląskich szkół wraz z rodzinami.
Zawody realizowane w dwa dni 18-19.11.2017 roku dla zawodników akrobatyki sportowej (konkurencje zespołowe) oraz gimnastyki artystycznej. Planowana liczba uczestników to około 300 osób. W zawodach mają prawo startu kluby z województwa dolnośląskiego oraz z innych województw na podstawienie zaproszenia organizatora. Impreza ma charakter międzywojewódzki i odbędzie się we Wrocławiu. Planowane działania: wybór miejsca i rezerwacja sali, zaproszenie klubów i sędziów, przygotowanie komunikatów organizacyjnych, organizacja sprzętu, ustalenie zasad rozegrania poszczególnych konkurencji, obsługa zawodów, przeprowadzenie zawodów, zamknięcie i rozliczenie imprezy, rozesłanie komunikatów końcowych.
01.10.2017 – Działania przygotowawcze (zaproszenia, rezerwacja sali, zakup nagród oraz medali, organizacja sprzętu, podpisanie umów z firmą transportową, obsługą komputerową, wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego)
18-19.11.2017 – Przeprowadzenie zawodów
do 31.12.2017 – rozliczenie imprezy
Koszty: dwie dyscypliny
obsługa techniczna ok 4 tyś (rozłożenie i złożenie sprzętu każdy dzień inna mata)
obsługa sędziowska ok 5 tyś
wynajem hali ok 5 tyś
wypożyczenie i transport sprzętu ok 8 tyś
medale,puchary dyplomy ok 4 tyś
system komputerowy ok 2 tyś
nagrody ok 8 tyś
obsługa medyczna,nagłosnienie,spiker ok 2 tyś
materiały dodatkowe min papier,herbata,kawa, woda dla sędziów i obsługi ok 1tyś
administracja zadania:
koordynator ok 800 zł
księgowa ok 800 zł
Promocja: strona internetowa, plakaty,banery,koszulki ok 5 tyś
wolontariat ok 2 tyś
Całość ok 47 600 zł
Dofinansowanie ze środków UMWD 40 000 zł

Termin realizacji projektu

01.10.2017-31.12.2017