Szczegóły projektu

Numer projektu 27

Festiwal Tańca KOPALNIA STYLU

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon wałbrzyski

budżet 40 000 zł

rodzaj sport

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 18

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Kopalnia Stylu to festiwal tańca mający na celu zaprezentowanie umiejętności tancerzy różnych technik tańca. Hip-Hop, Breakdance, Popping, Locking, Jazz, Taniec Towarzyski. Prezentować będą się zarówno dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Podział na kategorie pozwoli na rywalizację osobom, które posiadają bardzo wysokie umiejętności jak również tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. Projekt ma na celu popularyzację tańca jako formy aktywności dla osób w różnym wieku. W trakcie realizacji Festiwalu Kopalnia Stylu; odbędą się warsztaty taneczne prowadzone przez wybitnych tancerzy i instruktorów. Do udziału w turnieju zaproszone zostaną domy kultury, stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe, instytucje pracujące w obszarze tańca. Prezentacja różnych technik tańca pokaże jak bogatą i atrakcyjną formą ruchu jest taniec.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Wałbrzych jest miastem, w którym trenuje kilka zespołów hip-hopowych, solistów, a także tancerzy innych technik tańca, którzy wielokrotnie prezentują swoje umiejętności na turniejach i festiwalach na terenie całego kraju, sięgając nierzadko po najwyższe laury. Nie mają jednak możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w swoim rodzinnym mieście. W sąsiedniej Świdnicy, także funkcjonują grupy taneczne. Mieszkańcy Wałbrzycha nie mieli dotychczas okazji uczestnictwa w festiwalu na terenie miasta, w ramach którego prezentowali by się tancerze tylu form i technik tańca. Festiwal będzie także sposobnością do integracji lokalnego - dolnośląskiego środowiska tanecznego.
Elementy zadania
Wynajem pomieszczeń/sal/ sceny dla celów realizacji zadania,
Wynajem oświetlenia i nagłośnienia, wraz z obsługą - DJ, realizator dźwięku i światła, prowadzący
Zaangażowanie komisji sędziowskiej, tancerzy-instruktorów-choreografów w celu przeprowadzenia warsztatów tanecznych.
Zakup nagród, medali, dyplomów i upominków
Uruchomienie biura turnieju odpowiedzialnego za zaproszenie szkół tańca, instytucji, przyjmowanie zgłoszeń i obsługę biurową turnieju.
Zabezpieczenie imprezy - ochrona i obsługa medyczna
Zaangażowanie wolontariuszy w celu sprawnego przeprowadzenia imprezy - informowanie uczestników i widowni, pomoc w organizacji.
Zorganizowanie kateringu dla obsługi, sędziów, wolontariuszy
Działania promocyjne i PR - zaproszenie mediów, wydruk plakatów informacyjnych i zaproszeń dla szkół i przedszkoli
Ilość uczestników
Szacunkowa ilość tancerzy zainteresowanych uczestnictwem w festiwalu może osiągną 700 - 800 osób. Na widowni może zasiąść blisko 1000 osób.
Czas trwania: 2 dni
Dyscypliny:Hip-Hop, Breakdance, Popping, Locking, Jazz, Taniec Towarzyski
Wydarzenie będzie miało charakter festiwalu - konkursu tańca, ocenianego przez profesjonalne jury - specjalistów w poszczególnych formach tańca.
Koszt całkowity: 40 000 zł

Termin realizacji projektu

7-8.10.2017