Szczegóły projektu

Numer projektu 29

The Castle Run

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon wałbrzyski

budżet 56 950 zł

rodzaj sport-turystyka

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 323

status wybrany

Skrócony opis projektu

Biegowa impreza The Castle Run z 10 km trasą przebiegającą przez Książański Park Krajobrazowy z Zamkiem Książ w tle! 8 października łączymy zwiedzanie poprzez bieganie i promujemy miejsce, które nieustannie zapiera dech w piersiach. The Castle Run to także pewna historia związana z osobą króla, który zachęca swoich poddanych do aktywności, osobiście będąc ich najznamienitszym trenerem. Oprócz startu indywidualnego, także start drużynowy w myśl przysłowiu: wszyscy za jednego, jeden za wszystkich! Twórzcie wspólnie z nami tą historię, która w tym miejscu jest wiecznie żywa.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Cudze chwalicie swego nie znacie. Odnosi się to także do najpiękniejszego Zamku Książ w Wałbrzychu do którego przyjeżdżają turyści z całej Polski. Okolice zamku to ponad 32 kilometry kwadratowe lasu wprost stworzone do biegowej aktywność! Chcemy odkrywać biegowo największy kapitał Dolnego Śląska, promować dolnośląskie dziedzictwo, turystyczny region, także wśród lokalnych patriotów jakimi jesteśmy.
ELEMENTY ZADANIA:
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 1 500 osób.
RODZAJ IMPREZY: zawody biegowe typu cross.
MIEJSCE : start i meta na dziedzińcu Zamku Książ.
DATA: 8 października 2017
TRASA: 10 km
CELE PRZEWODNIE:
Promocja regionu i biegowych szlaków.
Promocja historii Dolnego Śląska.
Integracja biegaczy.
Promocja aktywności u najmłodszych (bieg Daisy).

The Castle Run to emocje na wiele sposobów zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Zawodnicy mają możliwość wziąć udział od 14 roku życia i będą mieli okazję wystartować:
=>indywidualnie – wybierając jedne z trzech dostępnych pakietów startowych: podstawowy, rycerski, królewski zarówno w wersji damskiej i męskiej.
=>drużynowo - w myśl przysłowia wszyscy za jednego, jeden za wszystkich zawodnicy mają okazję sprawdzić się w grupowej rywalizacji, gdzie liczy się wsparcie i mobilizacja!
=>Bieg Księżnej Daisy - dla małych rycerzy i księżniczek! Dzieci startują w wieku 3 – 13 lat.

KOSZTY brutto (zł):
Zarządzanie bazą danych (zapisy online) – 1 500; Zakup medali – 11 250; Zakup koszulek – 30 000; Reklama w social media – 1 000; Wypożyczenie namiotów - 800; Wypożyczenie nagłośnienia – 500; Wypożyczenie podestów scenicznych – 600; Pomiar czasu i nr startowe – 5 000; Konferansjer - 1 000 ; Wypożyczenie barierek i transport - 400; Zakup materiałów do oznaczenia trasy - 300; Obsługa medyczna - 300; Koszty administracyjne - 600; Film promocyjny - 1 000; Obsługa fotograficzna – 1 000; Transport – 500; Scenografia – 1 200 zł.

Termin realizacji projektu

8 października 2017