Szczegóły projektu

Numer projektu 37

ZAWODY SPORTOWE "BITWA O MIEDZIOWĄ RUDĘ 2"

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon legnicki

budżet 12 000 zł

rodzaj sport

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 241

status wybrany

Skrócony opis projektu

"Bitwa o Miedziową Rudę 2" to druga edycja zawodów w kalistenice w Głogowie. Nazwa jest ściśle związana z lokalizacją. Pierwsza edycja przyciągnęła zawodników z całego kraju.
Kalistenika to trening siłowo-wytrzymałościowy z wykorzystaniem masy własnego ciała, jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych w naszym kraju - dziś bardziej znany pod nazwą "street workout". Trening kalisteniczny opiera się w głównej mierze o takie ćwiczenia jak: pompki, podciąganie na drążku, przysiady czy brzuszki, jednak repertuar ćwiczeń wykorzystywanych w tej formie aktywności fizycznej wykracza daleko poza te kilka podstawowych ćwiczeń i jest praktycznie nieograniczony. Zawody w kalistenice to bardzo efektowne pokazy nadludzkiej siły zawodników.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Naszym głównym celem jest promowanie sportowej dyscypliny siłowo-wytrzymałościowej, jaką jest kalistenika, jako sposobu na prowadzenie zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Mamy na celu również promocję regionu w trakcie działań promocyjnych poprzedzających zawody, podczas zawodów oraz w materiałach podsumowujących już po ich zakończeniu.
Przewidujemy 4 kategorie z limitem 20 osób w każdej (łącznie 80 zawodników).
Termin: 17.02.2018, miejsce: Crossfit Głogów, ul. Mickiewicza 53e, 67-200 Głogów.
Na całkowity koszt organizacji składają się:
promocja przed i po wydarzeniu, pakiety startowe i nagrody dla zawodników, wynagrodzenie dla sędziów, nagłośnienie.
Poprzednia edycja, pomimo niewielkiego budżetu, spotkała się z wieloma pozytywnymi opiniami zarówno wśród zawodników, jak i publiczności. Dofinansowanie pozwoli nam na zorganizowanie zawodów na jeszcze wyższym poziomie.

Termin realizacji projektu

17.02.2018