Szczegóły projektu

Numer projektu 44

SELECT COMT COACHING CLUB CUP

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon miasto Wrocław

budżet 100 000 zł

rodzaj sport

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 361

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Turniej piłkarski SELECT COMT COACHING CLUB CUP to impreza piłkarska dla dzieci w dwóch kategoriach piłkarskich U11(rocznik 2007/2008) i U9(rocznik 2009/2010). Wezmą w niej udział zaproszone najlepsze dolnośląskie drużyny w tym Śląsk i Zagłębie, a także zaprosimy najlepsze polskie zespoły (Legia, Lech, Pogoń, Wisła, Lechia itp.). Jako goście specjalni zagrają w naszym turnieju zaproszone zespoły z zagranicy. Będziemy starać się żeby nasz turniej uświetnił przyjazd zespołów Dinamo Zagrzeb i SL Benfica Lizbona (partnerzy naszej organizacji, ale także zespołów z Czech, Słowacji, Niemiec, itp.). Ta wspaniała impreza będzie rozegrana w tzw. martwym sezonie piłkarskim - tj. zimą 2017 roku. Turniej rozegramy na sztucznym boisku piłkarskim pod balonem. Turniej będzie miał formułę dwudniowej rywalizacji w jeden z grudniowych weekendów, a całość zostanie połączona z konferencją-spotkaniem trenerów i menadżerów skupionych w COMT COACHING CLUB a także zaproszonych gości z Polski i zagranicy.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Organizując tak atrakcyjny turniej spowodujemy:
- upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci oraz młodzieży
- promowanie oraz propagowanie poprzez sport zdrowego stylu życia (ruch, rywalizacja)),
- przeciwdziałanie nałogom zagrażającym dzieciom i młodzieży,
- przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu ( możliwość uczestniczenia w międzynarodowym turnieju piłkarskim dzieci z małych klubów z regionu dolnośląskiego, które nie miały szansy zagrać z czołowymi zespołami piłkarskimi w Polsce jak i dziećmi z innych krajów,
- promocja Dolnego Śląska zarówno regionalna jak i międzynarodowa jako województwa wspierającego sport.
Dzięki odpowiedniej promocji naszych działań w projekcie – zarówno w lokalnych jak i regionalnych mediach przyjazd i uczestnictwo wielu drużyn, ale także trenerów piłkarskich (na spotkanie-konferencję) spowoduje motywację do uprawiania piłki nożnej nie tylko wśród uczestników mieszkańców Bolesławca, ale również wśród młodszych jak i starszych dzieci.
Adresatami zadania są młodzi ludzie (rocznik 2007 i młodsi) grający w piłkę nożną zarówno w regionie dolnośląskim jak i w innych miejscach naszego Kraju. Spotkają się oni we Wrocławiu, w stolicy naszego regionu i wezmą udział we wspaniałym przedsięwzięciu sportowym. Przewidujemy udział ponad 30 zespołów i łącznie przeszło 400 zawodników w obu kategoriach wiekowych. Turniej rozpocznie się w piątek popołudniową konferencją, losowaniem grup oraz uroczystym otwarciem. W sobotę zrealizujemy mecze grupowe, a w niedzielę fazę finałową. Najlepsi otrzymają nagrody, a wszyscy olbrzymią dawkę sportu, rywalizacji i emocji. Pod niniejszym pomysłem tylko w 1 dzień zebraliśmy blisko 100 podpisów z poparciem (załączamy 50 ze względów technicznych - tylko 5 dokumentów). W realizację pomysłu chcą zaangażować się różne dolnośląskie kluby. Skala turnieju powoduje że do realizacji naszego pomysłu (budżet ponad 100.000 zł) będą niezbędni inni sponsorzy, a także być może wsparcie samorządu lokalnego.

Termin realizacji projektu

01.10.2017 - 31.12.2017