Szczegóły projektu

Numer projektu 48

Piłkarskie Niższe Ligi CUP

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon legnicki

budżet 30 500 zł

rodzaj sport

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 26

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Przeprowadzony zostanie turniej, w którym zostanie wyłoniony zwycięzca zawodów Piłkarskie Niższe Ligi Cup. Celem zadania jest rozpropagowanie idei rywalizacji w duchu fair play. Dzięki transmisji na żywo w regionalnej telewizji będziemy chcieli przywrócić zdrowe nawyki również tym, którzy nie przybędą na turniej. Przewiduje się, że w turnieju wystartują ponad 400 osób w przedziale wiekowym od 16 do 55 lat. Turniej zostanie przeprowadzony w kategorii OPEN.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Celem nadrzędnym jest odciąganie młodych ludzi od Internetu i telewizji, aktywizacja ruchowa szerokiego grona osób dzięki wykorzystaniu atrakcyjnych innowacyjnych rozwiązań. Problem, który chcemy rozwiązać ma charakter masowy. Inicjatorzy pomysłu pochodzą z pokolenia, które czas wolny spędzało w głównej mierze na świeżym powietrzu uprawiając sport. Natomiast dziś młodzież unika ruchu. W celu zapobieżenia wszelkim negatywnym konsekwencjom tego zjawiska oferujemy atrakcyjne rozwiązanie poprzez promocje udziału w imprezach sportowych, który ma przywrócić zdrowe nawyki.

W celu sprawnego przeprowadzenia zadania publicznego niezbędne są środki na:
- wynajem obiektu sportowego do przeprowadzenia zawodów,
- wypłatę ryczałtów sędziowskich,
- zakup dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych,
- działania marketingowe w celu rozpowszechnienia informacji o planowanych zawodach,
- zakup wody mineralnej dla uczestników zawodów,
zakup sprzętu w celu sprawnego przeprowadzenia zawodów m.in piłki, znaczniki.

Halowy turniej piłkarski dla drużyn, które na co dzień występują w najniższych klasach rozgrywkowych. W zawodach udział mogą wziąć zespoły z powiatów lubińskiego, legnickiego, głogowskiego, polkowickiego, jaworskiego, złotoryjskiego, górowskiego i miasta Legnica. W pierwszym dniu zawodów rozgrywana będzie faza grupowa, zaś dzień później najlepsze drużyny staną do rywalizacji w fazie pucharowej. Cała impreza transmitowana będzie w regionalnej telewizji.

Termin realizacji projektu

1.12.2017 - 11.02.2018 r.