Szczegóły projektu

Numer projektu 49

"Wyzwanie kalistenika" - cykliczne treningi dla każdego!

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon miasto Wrocław

budżet 40 000 zł

rodzaj sport

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 373

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Profesjonalne zajęcia sportowe z kalisteniki (ćwiczenia z własną masą ciała z elementami gimnastyki sportowej i jogi).
Dla wszystkich osób, które pragną posiąść nie tylko specjalistyczną wiedzę nt. technik wykonywania ćwiczeń oraz znajomości swojego ciała (barier, pamięci mięśniowej, siły, progresji), ale także które chcą się wzmocnić- przede wszystkim pod Cross fi-u, Pole Dance, Street Workout-u czy Jogi. Ćwiczenia budowania siły oraz dynamiki. Budowanie zaplecza do figur gimnastycznych oraz elementy rozciągania. Zajęcia będą darmowe dla każdego mieszkańca dolnego śląska i będą się odbywać w Nation Bridge CrossFit we Wrocławiu. Cykliczność zajęć 2x w tygodniu po 1,5h. Trenerzy z międzynarodowymi uprawnieniami WCO (World Calisthenics Organization), WSWCF (World Street Workout Calisthenics Federation) oraz bogatym doświadczeniem zawodowym w tym temacie.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Kalistenika - ćwiczenia z własną masą ciała są znane od starożytności. Kojarzone są z ćwiczeniami, które wzmacniały Gladiatorów, Wojowników oraz Spartan. Obecnie są wykorzystywane również przez Wojsko. Wraz ze świadomością, że aktywny tryb życia i odpowiednie żywienie to najlepszy system do zdrowego życia - kalistenika staje się coraz bardziej popularna. Dzisiaj jest to połączenie różnych szkół - ćwiczeń dynamicznych, siłowych, gimnastyką sportową również z elementami rozciągnięcia. Pozwala to na dużą wszechstronność wzmacnianego organizmu. Elementy kalisteniki również są widoczne w takich sportach jak: Crossfit, Pole Dance, Joga oraz Street Wokrout. Wykorzystując Międzynarodową widzę i uprawnienia trenerów kalisteniki zostaną poprowadzone na Terenie Wrocławia (Nation Bridge Crossfit) darmowe treningi kalisteniki dla każdego mieszkańca Dolnego Śląska.

Ilość uczestników podczas całego projektu: 26 000
Miejsce: Nation Bridge Crossfit we Wrocławiu
Czas trwania: od 01.01.2018 - 31.03.2018
Cykliczne spotkania trwające 1,5h; 2x w tygodniu; Mające swój program
Dyscyplina sportowa: Kalistenika (dodatkowo elementy gimnastyki sportowej, jogi, Pole Sportu oraz Crossfitu)

Koszty:
Wynajem sali, opracowanie materiałów dla uczestników oraz druk, reklama, koszty i wynagrodzenia trenerów, koszty fotografa i filmowca, nagrody i upominki dla zwycięzców w konkursach, posiłki po-treningowe dla uczestników.

Termin realizacji projektu

01.01.2018-31.03.2018