Szczegóły projektu

Numer projektu 54

WRO RUN - darmowy cykl biegowy na dystansie 5 i 10 km dla wszystkich.

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon miasto Wrocław

budżet 40 000 zł

rodzaj sport

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 390

status niewybrany

Skrócony opis projektu

WRO RUN - to wspólne biegi na dystansie 5 i 10 km do wyboru dla wszystkich. Biegi odbywać się będą w okresie od 1.10.2017 do 31.03.2018 na wałach nad rzeką Odrą oraz w Lasku Osobowickim.
Cykl biegowy WRO RUN to propozycja dla wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska. Stanowi je 4-5 biegów na dystansie 5 i 10 km do wyboru. Celem tego cyklu biegów jest zachęcenie miłośników biegania oraz osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem do wspólnej aktywności i integracji. Bieganie jest najprostszą formą sportu, rekreacji i zdrowego stylu życia. Dla każdego bieganie jest czymś innym. Dla jednych jest sposobem na stres, problemy w pracy w codziennym życiu dla innych sposobem na nadwagę i poprawę sylwetki i kondycji, dla jeszcze innych osób jest pokonywaniem własnych słabości a także receptą i sposobem na życie.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Cykl biegowy WRO RUN jest propozycją bezpłatnych biegów na dystansie 5 i 10 kilometrów dla wszystkich chętnych w wieku od 14 do 100 lat. Biegi te odbywać się będą 1 raz w miesiącu. Przewidywana liczba biegów w okresie od 1 października do 31 marca powinna wynieść od 4-5 dni biegowych.
Proponowane biegi są propozycją wspólnego biegania w okresie jesienno-zimowym, a dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem sposób na wspólne rozpoczęcie biegania. Każdy biegacz wie jak trudno jest biegać i trenować w samotności szczególnie w okresie od listopada do marca. Ten cykl jest właśnie po to by się zmobilizować i wspólnie pobiegać w miesiącach jesienno-zimowych w tym bowiem okresie przeprowadzane treningi są najbardziej cenne jeśli chodzi o siłę biegową i wzmocnienie kondycji. Jest także nauką biegania w grupie z innymi biegaczami gdzie najbardziej istotna jest strategia biegowa czyli umiejętność rywalizacji, między zawodnikami. Można się tego nauczyć biegając jedynie wspólnie. Każdy na tych biegach znajdzie coś dla siebie dla jednych będzie to trening i sposobność spotkania się w jednym miejscu z innymi biegaczami dla jeszcze innych możliwość sprawdzenia się na malowniczej ścieżce biegowej.
Dla sprawnego przygotowania imprezy biegowej niezbędne jest wykonanie działań organizacyjnych oraz poniesienia kosztów finansowych. Środki finansowe mają posłużyć głównie na obsługę techniczną biegu w tym: pomiar czasu, druk numerów startowych, materiały promocyjno-reklamowe dotyczące biegu, ponadto koszty związane z zabezpieczeniem biegu, ubezpieczenie zawodników, oraz dodatkowe koszty w postaci kupna koszulek, dyplomów, medali, nagród w kategoriach open i w kategoriach wiekowych.

Termin realizacji projektu

1.10.2017 - 31.03.2018