Szczegóły projektu

Numer projektu 6

Piknik Rodzinny – Najazd Czarownic na Zamek Grodno

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon wałbrzyski

budżet 17 000 zł

rodzaj turystyka

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 56

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Piknik Rodzinny – Najazd Czarownic na Zamek Grodno to wydarzenie, podczas którego zamkowe mury zmienią się w tętniącą życiem osadę. Wydarzenie to pozwoli wszystkim przybyłym do Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim przenieść się w odległe czasy średniowieczna, poczuć klimat i czar tamtego okresu. Bogaty program, dzięki któremu każdy będzie mógł się poczuć jakby był przez chwilę w epoce średniowiecza. Polowanie na czarownice, egzekucje heretyka z użyciem „garoty”, kazania inkwizytora oraz spalenie żywcem „chowańca czarownicy”, to tylko niektóre z pomysłów. Wszystko w sposób humorystyczny i groteskowy obrazować będzie średniowieczne zwyczaje. Jednym słowem będzie dość zatrważająco, ale i zabawnie. Wszyscy uczestnicy będą mogli także postrzelać z łuku, a tych którzy przebiorą się za czarownicę i magów czeka nagroda. Zaprezentowany zostanie również trening bojowy rycerzy. Zabawa przy ognisku i pieczonym ziemniaku zapewne na długo pozostanie w pamięci.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Potrzeba organizacji wydarzenia: Chcemy zburzyć mity średniowiecza, jako bajkowego okresu rycerzy na białych koniach walczących ze smokami, księżniczek zamkniętych w wieżach, czy też umartwiających swoje ciało ascetów. Chcemy pokazać ludzkie oblicze tego jakże niedocenianego
i stereotypowo postrzeganego okresu. Wyobrażenia o średniowieczu, jako o epoce zacofania wynikają z minimalnej wiedzy na ten temat, podczas gdy w tamtych czasach rozkwitała tradycja, nauka i kultura. Usiłując przybliżyć turystom średniowieczną rzeczywistość pragniemy wprowadzić ich w niezwykły świat tętniącej życiem osady handlowej, pokazać średniowieczne walki i tańce. Główną ideą Pikniku Rodzinnego – Najazdu Czarownic jest ożywianie historii, przez co wydarzenie to ma charakter edukacyjny dla przybyłych turystów. Po drugie chcemy zachęcić zarówno turystów, jak i rekonstruktorów do obcowania z historią i architekturą Zamku Grodno. Pragniemy, aby wydarzenie to promowało zarówno twierdzę, jak i rejon jej położenia.
Ilość uczestników: 200 turystów, 50 rekonstruktorów.
Miejsce: Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim.
Czas trwania: termin realizacji 02.10-31.10.2017, samo wydarzenie miałoby odbyć się 07.10.2017.
Charakter zadania: wydarzenie turystyczne z elementami edukacyjnymi.
Pozycje składające się na koszt całkowity: rekonstrukcja kata, wystawcy – targowiska rzemiosł dawnych, zespół – koncert muzyki dawnej, strzelnica łucznicza dla turystów, przygotowanie ogniska z pieczonymi ziemniakami (obsługa ogniska, zakup ziemniaków, masła, folii spożywczej), nagrody dla uczestników w przebraniach, catering dla rekonstruktorów, konferansjer prowadzący wydarzenie, obsługa techniczna (nagłośnienie), promocja wydarzenia w lokalnych mediach.

Termin realizacji projektu

od 02.10.2017 do 31.10.2017