Szczegóły projektu

Numer projektu 63

Turniej piłkarski o Perłę Karkonoszy

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon jeleniogórski

budżet 39 700 zł

rodzaj sport-turystyka

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 77

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Turniej piłkarski o Perłę Karkonoszy to połączenie aktywnej turystyki ze sportem młodzieżowym. Turniej dedykowany jest dla dzieci w wieku 7-10 lat z terenu głównie Dolnego Śląska , ale również spoza województwa. Celem imprezy jest promocja turystycznych walorów Kotliny Jeleniogórskiej poprzez sport. W trakcie imprezy, młodzi zawodnicy będą mieli okazję rywalizować podczas meczy piłkarskich na nowoczesnym stadionie Parku Sportowego Złotnicza, jak również poznać historię i uroki Jeleniej Góry i okolic. W ramach części turystycznej wydarzenia przewidziano zwiedzanie takich atrakcji jak m.in. Muzeum Przyrodnicze, Dolina Bobru, historyczny rynek Jeleniej Góry, Park Zdrojowy z Uzdrowiskiem Cieplice Zdrój. W przerwach między meczami odbywałyby się konkursy, prelekcje i zajęcia związane z historią, zabytkami i atrakcjami Dolnego Śląska.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Głównym celem przeprowadzenia tego rodzaju turnieju jest popularyzacja aktywności sportowej wśród dzieci z Dolnego Śląska i nie tylko. Dodatkowym aspektem jest promocja Kotliny Jeleniogórskiej pośród społeczności Dolnego Śląska. Poprzez organizację turnieju i zajęć stricte poświęconych Kotlinie Jeleniogórskiej liczymy na zwiększenie aktywności turystycznej podmiotów w regionie.
W turnieju piłkarskim udział weźmie 16 drużyn: 8 drużyn w wieku 7-8 lat i 8 drużyn w wieku 9-10 lat. Rozgrywki podzielone będą na rywalizację w 2 kategoriach wiekowych , młodszych żaków i starszych orlików. 1 dnia trwać będą rozgrywki grupowe : 2 grupy po 4 zespoły dla każdej kategorii. Podczas drugiego dnia odbywać będą się mecze w strefie medalowej o miejsca 1-4 oraz w strefie pocieszenia o miejsca 5-8. Podczas obu dni rozgrywek organizowane będą zajęcia i warsztaty dla dzieci związane z turystyką, historią i aktywnością Kotliny Jeleniogórskiej. Będą to min. : konkursy wiedzy o Kotlinie Jeleniogórskiej, konkursy plastyczne związane z Jelenią Górą, zabawa w budowę „Jelonka” maskotki miasta. Zajęcia i rozgrywki prowadzone będą na terenie kompleksu sportowego : Park Sportowy Złotnicza w Jeleniej Górze.
Najlepsze zespoły dostaną nagrody rzeczowe oraz dodatkowe atrakcje związane z regionem: pobyt w Termach Cieplickich, wieczorne zwiedzanie Starówki i Rynku, odwiedzenie Doliny Bobru z Perłą Zachodu i wiele innych.
Dla drużyn zapewnione zostaną noclegi oraz wyżywienie. Przy organizacji 2 dniowego turnieju brać udział będzie 10 wolontariuszy oraz trenerzy piłki nożnej. Całe wydarzenie odbywać będzie się pod skrzydłami dwóch utytułowanych klubów z Jeleniej Góry: MKS Karkonosze Jelenia Góra AP Chojnik Jelenia Góra . Koszt:
Noclegi z wyżywieniem (200 osób) 2 noclegi -8 000 zł;
Nagrody-16 500 zł;
Puchary/ medale (16 pucharów i 200 medali)-4 400 zł;
Wyżywienie podczas rozgrywek (200 osób)- 3500 zł;
Mobilne boisko –wynajem 2 dni-2500 zł;
Opieka medyczna -600 zł;
Atrakcje/bilety - 4200 zł

Termin realizacji projektu

07.10.2017-08.10.2017