Szczegóły projektu

Numer projektu 66

Orientuj się na Dolnym Śląsku - cykl imprez biegu na orientację

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon wałbrzyski

budżet 40 000 zł

rodzaj sport-turystyka

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 163

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Bieg na Orientację – sport, który jak żaden inny łączy w sobie aktywność fizyczną z turystyką. Jedyne z czym zostawiamy uczestników zawodów na starcie to dokładna mapa terenu, przygotowana specjalnie na tą okazję, z naniesionymi na niej kolejnymi punktami kontrolnymi, które należy odnaleźć. Nie wyznaczamy trasy w terenie, dając uczestnikom możliwość samodzielnego podjęcia decyzji o wyborze wariantu pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi. Zaprojektowana na mapie trasa prowadzi uczestników przez najatrakcyjniejsze turystycznie i krajobrazowo miejsca terenu, na którym rozgrywane są zawody. Zapewniamy starty indywidualne oraz drużynowe, w których mogą brać udział całe rodziny z dziećmi. Projekt planujemy zrealizować w 4 miejscach atrakcyjnych turystycznie i jednocześnie blisko miast – Legnica, Żmigród, Świdnica, Trzebnica.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Projekt „Orientuj się na Dolnym Śląsku” polega na zorganizowaniu cyklu czterech etapów zawodów w biegu na orientację w czterech różnych lokalizacjach na terenie Dolnego Śląska, ciekawych turystycznie i krajobrazowo, na których znajdują się zabytki historyczne, a które jednocześnie leżą w pobliżu miast, aby zapewnić dostęp do wydarzenia możliwie dużej liczbie uczestników. Biegiem na orientację zajmujemy się od lat i dobrze znamy jego ogromne możliwości – jest to sport, który rozgrywany jest w terenie, nie ma w nim żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o płeć i wiek, nie ma także znaczenia poziom wytrzymałości fizycznej – zarówno zawodowiec, jak i amator znajdzie trasę dla siebie. Dodatkowo jest to sport, który łączy wysiłek fizyczny z wysiłkiem umysłowym – zawodnik przez cały czas trwania zawodów musi utrzymywać kontakt z mapą. Zawody będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych, wezmą w nich udział mieszkańcy z całego województwa.
Całkowity koszt zadania: 40.000,00zł
Pozyskane środki powinny zostać przeznaczone na sfinansowanie pracy kartografa, budowniczego tras, obsługę startu i mety, profesjonalny pomiar czasu, druk map, obsługę medyczną, koordynację zadania, wynajem obiektów, transport sprzętu, nagrody, promocję wydarzenia (facebook, sporządzenie graficzne materiałów promocyjnych, druk materiałów promocyjnych).

Termin realizacji projektu

październik 2017 - marzec 2018