Szczegóły projektu

Numer projektu 68

VOLLEYBALL CAMP - najlepsze warsztaty z minisiatkówki

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon miasto Wrocław

budżet 40 000 zł

rodzaj sport

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 6

status niewybrany

Skrócony opis projektu

VOLLEYBALL CAMP to nowatorki projekt skierowany do uczennic klas IV – VI grających w mini siatkówkę. Obejmuje organizację 3 turniejów mini siatkówki na których oprócz rozgrywek w 3 kategoriach wiekowych („2” – kl IV, „3” – kl, V i „4” – kl,VI ) zostaną przeprowadzone profesjonalne zajęcia : Specjalistyczne treningi dla uczestników pod okiem najlepszych trenerów Dolnego Śląska i trenerów przygotowania motorycznego , w miarę możliwości spotkania z gwiazdami Polskiej siatkówki. Warsztaty z fizjoterapeutą, spotkania z dietetykiem, profesjonalne testy sprawności i pomiary somatyczne, badanie składu własnego ciała oraz fachowa interpretacja wyników i wiele, wiele innych.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Siatkówka w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. To właśnie reprezentacja Polskich siatkarzy jest Mistrzem Świata! Dlatego też bardzo ważne jest by program szkolenia młodych siatkarzy był od początku zaplanowany i prowadzony przez najlepszych specjalistów. Nasz projekt umożliwi realizację tych wszystkich założeń. VOLLEYBALL CAMP zakłada organizację 3 wydarzeń sportowych na których zawodnicy uczestniczyć będą w specjalistycznych zajęciach . Zwieńczeniem każdego wydarzenia będzie turniej mini siatkówki rozgrywany w 3 kategoriach „2 „3” i „4” na których drużyny będą zdobywać punkty zliczające się do końcowego rankingu. Specjalistyczne zajęcia obejmować będą :
- profesjonalne treningi doskonalące umiejętności techniczne w minisiatkówce,
- specjalistyczne treningi z trenerem przygotowania motorycznego,
- spotkania z dietetykiem, na których poruszane będą zagadnienia związane z uprawianiem zdrowego stylu życia
- warsztaty z fizjoterapeutą dotyczące prewencji urazów w siatkówce
- specjalistyczne testy sprawności dające wyniki każdemu uczestnikowi o jego poziomie zdolności motorycznych
- badanie składu własnego ciała oraz pomoc w interpretacji wyników
- w miarę możliwości spotkania z gwiazdami Polskiej Siatkówki.

Projekt skierowany jest do uczennic Dolnośląskich Szkół Podstawowych (z klas IV – VI) i klubów sportowych posiadających sekcję żeńskiej minisiatkówki. Każdy uczestnik na zakończenie otrzyma indywidualną broszurę w której zostaną zawarte wszystkie zgromadzone informacje wraz z zaleceniami do dalszego rozwoju.
Szacowana liczba uczestników : ok. 150
Miejsce : obiekty sportowe na terenie Dolnego Śląska
Termin realizacji : od 01.10.2017 – do 31.03.2018
Kwota dotacji – 40 000 zł pokryje : koszty wynajmu hali, opłacenie specjalistów, zakup sprzętu sportowego, zakup nagród, promocję zadania w lokalnych mediach, stworzenie strony internetowej, zakup usług poligraficznych, oraz innych działań niezbędnych przy realizacji tego projektu

Termin realizacji projektu

01.10.2017 – do 31.03.2018