Szczegóły projektu

Numer projektu 73

Bieg na stawach milickich

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon wrocławski

budżet 40 000 zł

rodzaj sport-turystyka

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 11

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Poznaj STAWY MILICKIE poprzez zawody! Chcemy zorganizować bieg na orientację na terenie stawów milickich w 5 różnych kategoriach:
- trasa dla rodziców z dzieci 3 km
- trasa biegowa 6 km
- trasa z psami 10 km
- trasa piesza 20 km(grupowa max 5os)
- trasa rowerowa 40-50 km

Dla każdego coś się znajdzie! Ale UWAGA! Na każdym punkcie kontrolnym musisz wykonać zadanie, a takie mogą być różne - czasem będzie 10 pompek, a czasem trzeba będzie odgadnąć jakie gatunki żyją na terenie stawów, dlatego bądź czujny, bo na terenie rezerwatu mieści się masa ciekawych tablic informacyjnych!

Na miejscu imprezy cała masa atrakcji po to, aby pokazać Ci jak wyjątkowym i pięknym miejscem są Stawy Milickie!

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Stawy milickie zwane są krainą niezwykłości. To największy w Europie kompleks stawów rybnych i ptasi raj. Miejsce, gdzie dzika przyroda jest na wyciągnięcie ręki. A jednocześnie dostępna tam infrastruktura pozwala na bezpieczne obserwowanie i poznawanie świata zwierząt, ptaków i roślin. Stawy milickie położone są blisko Wrocławia, co winno stanowić zachętę do uczestnictwa właśnie wrocławian w proponowanym wydarzeniu.

Propozycja dotyczy zorganizowania biegu na orientację z punktami kontrolnymi na terenie stawów milickich w 5 kategoriach: 1. dla rodziców z dzieci 3 km, 2. bieg 6 km, bieg z psami 10 km, piesze 20 km(grupowa max 5os), rowerowa 40-50 km.

Celem każdej z tras jest zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych oraz powrót na miejsce startu. Na każdym z punktów kontrolnych będą przygotowane zadania/zagadki, których celem jest pobudzenie ciekawości uczestników co do miejsca w którym odbywać się będą biegi. Zadania i pytania ściśle łączyć się będą ze stawami milickimi, ich położeniem oraz światem przyrody. Tak aby uczestnicy podczas biegów zmuszeni byli do obserwacji otaczającej ich przyrody, jak i zapoznania się z tablicami informacyjnymi w rezerwacie.

Zależy nam, aby długość takiego biegu nie była dłuższa niż 4 godziny, ale cała impreza, żeby miała charakter całodniowy. W propozycji zakładamy przygotowanie miejsca startu, na którym poza biurem zawodów będzie znajdować się zaplecze sanitarne, przechowalnia, punkty gastronomiczne oraz dodatkowe atrakcje w postaci tzw. dmuchańców(zamek do skakania, dmuchana ścianka wspinaczkowa, byk rodeo). Na samym miejscu imprezy odbywałyby się dodatkowe konkursy oraz pokazy. Całość powinna być prowadzona przez konferansjera.

Koszty:
Miejsce imprezy 12 tys.
Budowa biura zawodów i organizacja ok 11 tys
Organizacja stanowski z zadaniami: 5 tys.
Medale i nagrody ok 8 tys.
Nieplanowane wydatki - 4 tys.

Termin realizacji projektu

Październik 2017