Szczegóły projektu

Numer projektu 74

Smart-Wro - Interaktywne zwiedzanie Wrocławia

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon miasto Wrocław

budżet 40 000 zł

rodzaj sport-turystyka

weryfikacja odrzucony

Skrócony opis projektu

Projekt interaktywnego zwiedzania miasta Wrocławia z wykorzystaniem najnowszej technologii BLE Beacon oraz aplikacji mobilnej. Polega na rozmieszczaniu w wyróżnionych punktach (obiekty zabytkowe, obiekty historyczne) specjalnie przygotowanych nadajników bluetooth komunikujące się z urządzeniami mobilnymi. Przygotowana zostanie aplikacja mobilna pozwalająca na odbiór informacji turystycznej z nadajników poprzez smartfon oraz nawiązanie interakcji z użytkownikiem. Dzięki temu każdy turysta przeniesie się w świat gry - odwiedzając kolejne ciekawe miejsca oraz odpowiadając na pytania w quizie o aktualnie odwiedzanym punkcie. Każde kolejne miejsce to kolejne punkty zachęcające do dalszej zabawy i promocji miasta dzięki udostępnianiu swoich osiągnięć w mediach społecznościowych. Przygotowana infrastruktura nadajników oraz aplikacja pozwoli na dalsze rozwijanie projektu. Realizację biegu na orientację, a także zachęcanie mieszkańców i odwiedzających do sportowo-turystycznego zwiedzania.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Większość wycieczek we Wrocławiu jest realizowane przez przewodników i dotyczy dużych grup turystów. Nasz pomysł to innowacyjne rozwiązanie pozwalające zaangażować każdą osobę ciekawą poznania tajemnic miasta. Projekt zainteresuje zarówno mieszkańców Dolnego Śląska, mieszkańców innych rejonów Polski oraz turystów zagranicznych. Aplikacja komunikująca się z nadajnikami BLE Beacon zaangażuje turystów do sportowo-turystycznego zwiedzania miasta poprzez quiz dotyczący odwiedzanego miejsca. Czas działania systemu ograniczony będzie jedynie poprzez baterie umieszczone w nadajnikach oraz długości trwania pozwoleń na umieszczenie nadajnika w konkretnym miejscu. Możliwe będzie rozbudowanie systemu, umieszczając kolejne nadajniki w miejscach wartych odwiedzenia. Koszt całkowity to: zakup nadajników BLE Beacon wraz z wymaganymi podzespołami (w tym obudów, baterii) oraz zaprojektowanie i utworzenie infrastruktury nadajników oraz ich oprogramowanie. Wymagane będzie stworzenie aplikacji mobilnej komunikującej się z nadajnikami. Niezbędne będzie opracowanie quizu i systemu punktów, który następnie mógłby zostać udostępniony w mediach społecznościowych. Opłacenie specjalistów realizujących projekt oraz działania promocyjne.

Termin realizacji projektu

01.10.2017 - 31.12.2017 - Przygotowanie 01.01.2017 - 28.02.2018 - Przeprowadzenie 01.03.2018 - 31.03.2018 - Rozliczenie zadania

Komentarz:

Wniosek ma charakter inwestycyjny.