Szczegóły projektu

Numer projektu 75

Wiosenny dogtrekking

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon legnicki

budżet 40 000 zł

rodzaj sport-turystyka

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 7

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Proponowana impreza to jednodniowy dogrekking na powitanie wiosny (sobota, 24 marca), czerwonym szlakiem wokół Lubina, Przy okazji będzie możliwość spotkania z treserem i szkoleniowcami, a także wsparcia inicjatyw na rzecz bezdomnych zwierząt.
Dogtrekking to połączenie sportu z turystyką, to inaczej bieg, lub marsz na orientację z psem. Wszelkie marsze, biegi i rajdy cieszą się w naszym regionie dużą popularnością. Wciąż jednak mało jest imprez dla miłośników psów, zwłaszcza integracyjnych, na których można spędzić aktywnie czas razem ze swoim pupilem, a przy okazji poznać innych psiarzy. Ta impreza odpowiada na taką portrzebę.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Wszelkie marsze, biegi i rajdy cieszą się w naszym regionie dużą popularnością. Wciąż jednak mało jest imprez dla miłośników psów, zwłaszcza takich integracyjnych, na których można spędzić aktywnie czas razem ze swoim pupilem, a przy okazji poznać innych psiarzy.
Dogtrekking to połączenie sportu z turystyką. Proponowana impreza to jednodniowy dogrekking na powitanie wiosny (sobota, 24 marca). Najszybsi na mecie zostają nagrodzeni. Bieg będzie miał kilka kategorii wiekowych, a także rywalizację zespołową. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe fanty.
Myślę, że w imprezie może wziąć udział ok. około 100-150 osób. Bieg/trekking odbędzie się czerwonym szlakiem wokół Lubina. Na trasie będą zadania do wykonania (geocaching). Na końcu trasy piknik, wręczenie nagród i dyplomów. Będzie okazja konsultacji ze szkoleniowcami i treserami. Będą także cegiełki charytatywne sprzedawane na rzecz bezdomnych zwierząt.
Działania niezbędne:
pozyskanie partnerów, pormocja i zapisy, oznakowanie trasy, przygotowanie zadań, zakup nagród, piknik, ewaluacja

Termin realizacji projektu

01.10.2017 - 31.03.2018