Szczegóły projektu

Numer projektu 9

SPOTKANIE W DĘBINIE PRZY SŁOWIANINIE - Zakończenie sezonu rowerowego i turystycznego

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon wrocławski

budżet 40 000 zł

rodzaj sport-turystyka

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 32

status niewybrany

Skrócony opis projektu

SPOTKANIE W DĘBINIE PRZY SŁOWIANINIE - Zakończenie sezonu rowerowego i turystycznego - to spotkanie miłośników aktywnego wypoczynku, którzy poznają jednocześnie walory przyrodnicze, turystyczne, historyczne . Spotkanie odbędzie na placu obok dębu Słowianin, który w roku 2014 zdobył tytuł "Drzewo Roku". Impreza rozpocznie się symbolicznym rajdem rowerowym oraz bieg po okolicznych trasach leśnych. Gośćmi honorowymi będą: medalista olimpijski i Mistrz Świata w kolarstwie szosowym Ryszard Szurkowski oraz czterokrotny Mistrz Polski w kolarstwie szosowym Zdzisław Wrona.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

SPOTKANIE W DĘBINIE PRZY SŁOWIANINIE - Zakończenie sezonu rowerowego i turystycznego- to spotkanie, które symbolicznie zakończy sezon rowerowy. Spotkanie odbędzie obok dębu Słowianin, który w roku 2014 zdobył tytuł "Drzewo Roku" w Polsce oraz 5 miejsce w konkursie "Europejskie Drzewo Roku". Uczestnikami spotkania będą miłośnicy aktywnego wypoczynku m.in. rowerzyści i biegacze. Chcemy uwieńczyć tegoroczny sezon plenerowych imprez sportowych. Gośćmi honorowymi będą: medalista olimpijski i Mistrz Świata w kolarstwie szosowym Ryszard Szurkowski oraz czterokrotny Mistrz Polski w kolarstwie szosowym Zdzisław Wrona. W alei gwizd, która jest w naszej miejscowości wmurowana zostanie gwiazda Ryszarda Szurkowskiego. Impreza rozpocznie się symbolicznym rajdem rowerowym oraz biegiem po okolicznych trasach leśnych a zakończy zabawą taneczną. Główną ideą spotkania jest jego charakter integracyjny, ale także promujący aktywny wypoczynek oraz malownicze miejsce turystyczne jakim jest Dębina. Impreza pozytywnie wpłynie na społeczność Dolnego Śląska stymulując integrację osób aktywnie wypoczywających.
ilość uczestników: 300 osób
miejsce spotkania: plac przy dębie Słowianin, miejscowość Dębina, gmina Jelcz-Laskowice
czas trwania: impreza jednodniowa
dyscypliny sportowe: rajd rowerowy dla dorosłych i dla dzieci, biegi, gry i zabawy sportowe dla dzieci,
charakter zadania: sportowo-turystyczny
pozycje składające się na koszt całkowity:
wmurowanie gwiazdy Ryszarda Szurkowskiego (zakup i wmurowanie gwiazdy);
zespół- koncert lub kabaret;
nagrody i medale pamiątkowe dla uczestników;
animator dla dzieci;
DJ-konferansjer; obsługa techniczna (nagłośnienie, scena);
wynajęcie stołów i ławek;
poczęstunek dla wszystkich gości przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dębinie (ciepłe dania, ciasto, kawa, herbata itp.;
przygotowanie ogniska i pieczenie kiełbasek (zakup kiełbasek, chleba, dodatków);
promocja wydarzenia (zaproszenia, plakaty, ogłoszenia);
obsługa medyczna

Termin realizacji projektu

01.10.2017-20.11.2017