Szczegóły projektu

Numer projektu 38

Aktywni Seniorzy w Karkonoszach

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

weryfikacja odrzucony

rejon jeleniogórski

rodzaj dot. seniorów

kwota dofinansowania 20 000 zł

z innych źrodeł 15 000 zł

budżet 35 000 zł

Skrócony opis projektu

Projekt Aktywni Seniorzy w Karkonoszach, zakłada przeprowadzenie cyklu trzech spotkań dla seniorów (tj, osoby w wieku 55+) o charakterze integracyjno – rekreacyjnych w Jeleniej Górze, Szklarskiej Porębie, Karpaczu w okresie lipiec - październik 2019r.
W ramach planowanych spotkań seniorzy, będą mieli możliwość integracji z innymi środowiskami seniorów w danej lokalizacji (Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Karpacz) oraz uczestnictwo w zajęciach rekreacyjnych z wykorzystaniem systemu Fitlight Trainer składającego się z 8 lampek z wbudowanymi foto komórkami mierzącymi czas reakcji. Konstrukcja zajęć rekreacyjnych polega na współpracy małych grup seniorów, którzy wspólnie starają się wykonać zadania oparte na wzorcach ruchu właściwych dla osób w wieku 55+.
Jednocześnie sprzęt pomiarowy dokonuje pomiaru podstawowych paramentów jak: czas reakcji, orientacja przestrzenna, reakcja na bodźce kolorystyczne.

Termin realizacji projektu

2019-07-01 - 2019-10-31

Komentarz:

Projekt Aktywni Seniorzy w Karkonoszach zakłada zakup systemu Fitlight Trainer o łącznej wartości 27 000 pln i zakłada sfinansowanie części tego zakupu z dotacji. Zakup wspomnianego systemu ma charakter inwestycyjny, co stoi w sprzeczności z zasadami określanymi w Regulaminie Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego §2, ust. 6. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zakup środka trwałego o wartości większej niż 10 000 zł netto stanowi w jednostkach samorządu terytorialnego wydatek inwestycyjny.