Szczegóły projektu

Numer projektu 3

Przedszkolak na szlaku

wybór zakładki projektu

szczegóły projektu

rejon miasto Wrocław

budżet 39 800 zł

rodzaj turystyka

weryfikacja zweryfikowany pozytywnie

głosów 232

status niewybrany

Skrócony opis projektu

Projekt ma na celu promocję turystyki kolejowej po Dolnym Śląsku wśród przedszkolaków. Składał się będzie ze spektaklu teatralnego "Wskakuj przedszkolaku! Dolny Śląsk na kolei szlaku!" oraz warsztatów plastycznych. W ramach zadania przygotowane zostaną również materiały edukacyjne dla dzieci i nauczycieli. Spektakle wraz z warsztatami realizowane będą na terenie przedszkoli i, w miarę możliwości, na terenie lokalnych dworców kolejowych.
Celem projektu jest zachęcenie dzieci do turystyki, pokazanie im, jak fantastyczną przygodą jest podróż pociągiem po Dolnym Śląsku, jak wiele ciekawych miejsc jest do odkrycia na trasie Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra. Efektem spektaklu ma być zaplanowanie przez dzieci jednodniowej wycieczki koleją po regionie i, już po powrocie do domu, zachęcenie do niej rodziców.
Projekt realizowany będzie w przedszkolach gminnych w 3 powiatach: miasto Wrocław, jeleniogórski i wałbrzyski.

Opis projektu i koniecznych działań związanych z realizacją zadania

Celem projektu jest promocja turystyki kolejowej po Dolnym Śląsku wśród przedszkolaków. Edukacja regionalna jest jednym z elementów podstawy programowej w przedszkolach. Zależy nam by dzieci od najmłodszych lat uczyły się, jak fantastyczną i inspirującą przygodą jest podróżowanie pociągiem i odkrywanie tajemnic własnego Regionu.
Spektakl połączony z warsztatami plastycznymi przedstawi dzieciom pociąg jako miejsce komfortowe i bezpieczne, dzięki któremu w krótkim czasie można zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Przedstawione w spektaklu atrakcje będą promowały 3 powiaty: Wrocław, jeleniogórski i wałbrzyski. Efektem warsztatów po spektaklu będzie zaplanowanie przez dzieci jednodniowej wycieczki koleją po regionie i, już po powrocie do domu, zachęcenie do niej rodziców.
Ilość przedszkoli objętych projektem - 24 (po 8 z powiatu); ok. 2400 dzieci; Miejsce spektaklu i warsztatów - przedszkole lub sala dworcowa (w miarę dostępności); Czas trwania: 90 minut; Elementy projektu: spektakl teatralny, warsztaty plastyczne po spektaklu, materiały edukacyjne dla dzieci i nauczycieli
Opis spektaklu: realizacja pełna muzyki i kolorów wpisana w przestrzeń pociągu, na który zostaną zaaranżowane sale.
Już od samego wejścia dzieci przenoszą się do świata bajki. Wita je Pan konduktor, który dopilnuje, by wcześniej wykonane bilety, zostały skasowane. Gdy wszyscy są na miejscach, wyruszamy w podróż po Dolnym Śląsku. Po drodze dowiadujemy się wielu ciekawych i ważnych informacji – o tym, jak należy się zachować w pociągu i dlaczego jest on bardziej przyjazny środowisku niż samochody. Nasz bajkowy pociąg zatrzymuje się na 4 stacjach, na których dzieci odkrywają kolejne atrakcje regionu. Przedstawienie jest w pełni interaktywne.
Koszty: scenariusz - 1500 zł; scenografia - 5000 zł, muzyka -1500 zł, kostiumy - 500 zł
materiały edukacyjne (projekt i druk 3000 sztuk) -2500 zł, realizacja projektu w 1 przedszkolu (gaża aktorów, transport) 1200 zł (24 x 1200 zł = 28 800zł) SUMA: 39800zł

Termin realizacji projektu

01.10.2017-31.03.2018