Kalendarium

01.02 – 16.03

#Konsultacje społeczne

Każdy program niosący za sobą ideę partycypacji mieszkańców, musi zostać we właściwy sposób skonsultowany, dlatego konsultacje są najdłuższym (poza realizacją projektów) etapem w naszym harmonogramie. Odwiedziliśmy kilkanaście miast, odpisaliśmy na dziesiątki maili, rozmawialiśmy z przedstawicielami setek organizacji! Aktywny Dolny Śląsk to nasze wspólne dzieło!

04.03 – 06.04

#Kampania promocyjno-informacyjna

 

Jakie modyfikacje wprowadziliśmy przez trwające półtora miesiąca konsultacje? Pamiętaj, żeby sprawdzić dokumenty przed zgłoszeniem swojej propozycji! Przypominamy o tym na każdym z prowadzonych spotkań i aż do końca składania wniosków będziemy przekazywać niezbędne informacje m.in. poprzez list wysłany do wszystkich 169 gmin Województwa, mailing do wszystkich naszych organizacji i aktywność w mediach społecznościowych. Możecie również skontaktować się z nami pod numerem 71 770 41 03 lub adresem e-mail aktywny@dolnyslask.pl!

16.03 – 06.04

#Zgłaszanie wniosków

Jesteś pełnoletnim mieszkańcem Dolnego Śląska? Masz dobry pomysł na wydarzenie o sportowym/turystycznym charakterze? Chcesz zrobić coś dla swojej regionalnej społeczności? Nic prostszego!

Wypełnij formularz dostępny w zakładce „złóż wniosek”. Pamiętaj – wniosek ma dotyczyć wydarzenia/imprezy, musi mieć regionalny charakter (zasięg szerszy niż powiatowy) i zawierać listę poparcia przynajmniej 50 mieszkańców Województwa. Całkowity koszt nie może przekroczyć 40 tysięcy złotych. Czekamy na Twój pomysł!

07.04 – 24.04

#Weryfikacja formalno-merytoryczna

Szacunkowy koszt Twojej propozycji nie przekracza 40 tysięcy złotych? Zachowałeś termin i formę złożenia wniosku? Twój projekt dotyczy wydarzenia o sportowym lub turystycznym charakterze i regionalnym zasięgu? Między innymi te informacje sprawdzą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego i zdecydują czy Twoja propozycja przejdzie do etapu głosowania.

25.04 – 22.05

#Działania informacyjne

Już wiemy! Twój pomysł został zaakceptowany i będzie przedmiotem głosowania. Nie pozwól by Twoja praca poszła na marne – informuj i zachęcaj – pokaż, że Twój projekt jest lepszy niż inne. Ostateczną listę wniosków – wraz z przyporządkowanymi im numerami – znajdziesz na naszej stronie. Informować możesz także podczas głosowania. Czas start!

08.05 – 22.05

#Głosowanie

Przynajmniej trzy najlepsze projekty w każdym z pięciu okręgów zostaną zrealizowane, zadbaj żeby Twój pomysł znalazł się wśród nich! Daj znać znajomym, użyj popularnych mediów społecznościowych, zadzwoń do przyjaciół, powiedz sąsiadom. Nie oglądaj się, działaj! W sporcie liczy się każda sekunda! W głosowaniu liczy się każdy głos!

23.05 – 14.06

#Rozstrzygnięcie i konsultacje

Jest 24 maja, wchodzisz na stronę aktywny.dolnyslask.pl i  już wiesz, że Twój pomysł wygrał i zostanie zrealizowany. Jak będzie wyglądał? Zaraz po rozstrzygnięciu głosowania, a jeszcze przed rozpoczęciem procedury konkursowej przewidzieliśmy dodatkowe konsultacje dla pomysłodawców zwycięskich projektów. Zadzwoń, napisz maila lub odwiedź nas w Urzędzie. Konsultacje na tym etapie pomogą nam stworzyć ogłoszenie konkursowe zgodne z Twoim pomysłem.

15.06 – 31.07

#Konkurs

Wiemy już czego oczekujemy od wykonawcy zwycięskiego projektu. Ogłaszamy konkurs, zbieramy oferty, oceniamy je i.. działamy!

01.08 – 31.12

#Realizacja zadań

Twoja impreza ma odbyć się pod gołym niebem, w hali sportowej czy na stoku narciarskim? Nieistotne, nie powinno być problemu. Realizację zadań rozpoczynamy w środku wakacji, a kończymy razem z 2016 rokiem. Niezależnie od wybranej dyscypliny pamiętajmy o idei, która od początku nam przyświeca – bądźmy aktywni, dobrze się bawmy, korzystajmy z możliwości jakie daje Aktywny Dolny Śląsk, bo sport (i turystyka) to zdrowie!

02.01– 16.01

#Ewaluacja

Aktywny Dolny Śląsk to idea, w którą włożyliśmy mnóstwo pracy, serca i zaangażowania. To dobry i przemyślany projekt, ale w dalszym ciągu pilotaż. Chcemy uczyć się na błędach – napisz nam na aktywny@dolnyslask.pl co możemy poprawić, a my…na pewno poprawimy!